Norite išvengti alergijos?

Alerginių ligų amžiuje egzistuoja daugybė faktorių, lemiančių kūdikio sveikatą. Priežastys taip pat labai įvairios – moters gyvenimo būdas nėštumo metu, genai ( paveldėjimas), aplinka, į kurią kūdikis patenka. Būtent šis paskutinis veiksnys yra vienintelis koreguojamas, kuomet kūdikis yra jau gimęs. Įprastai tėvai jaučia didelę atsakomybę už tai, kad visa, kas supa jų vaiką, būtų saugu ir tinkama. Pateikiame keletą faktų ir išvadų, kurie padės jūsų kūdikiui išvengti alergijų.

 • Kūdikio maitinimas krūtimi pirmus 4-6 mėnesius gali atitolinti ar net apsaugoti nuo atopinio dermatito atsiradimo ir alergijos pienui; (1)
 • Papildomas maistas kūdikiams iki metų turi būti įvedamas griežtai pagal rekomenduojamą amžių; (2)
 • Neįrodyta, jog motinos mitybos apribojimas nėštumo ar žindymo laikotarpiu padeda išvengti alergijos vystymosi kūdikiui; (3)
 • Tabako dūmai prieš ir po gimimo padidina tikimybę vystytis astmai Jūsų kūdikiui; (4)
 • Pavojingų ingredientų vengimas odos priežiūros priemonių sudėtyje padės apsaugoti kūdikį nuo alerginių reakcijų, kontaktinio dermatito; (5)
 • Nuprausti ir net maudyti kūdikį reikėtų tiesiog gryname vandenyje; (6)
 • Retai keičiant ar naudojant nekokybiškas sauskelnes, dėl amoniako poveikio gali atsirasti bėrimas. Šis odos uždegimas vadinamas sauskelnių dermatitu ( ang. diaper dermatitis; ammonia dermatitis). Ilgai sauskelnėse esantį šlapimą ardo bakterijos, išskiriančios amoniaką, o šis savo ruožtu dirgina drėgmės įjautrintą odą; (7)
 • Drėgnos servetėlės turi būti be alkoholio ir sintetinių kvapų. (8)

(1),(2),(3),(4) - Šaltinis: Amerikos alergijos, astmos ir imunologijos akademija

(5),(6),(7),(8) - Šaltinis: Allergy UK – British Allergy Foundation

„Sauskelnių bėrimus“ gali sukelti kūdikio odą veikiančios cheminės medžiagos, esančios sauskelnėse (pvz., chloras, jeigu sauskelnės buvo juo balintos). Tai vadinama alerginiu dermatitu, kurį gali sukelti sauskelnėse, drėgnose servetėlėse ar odos priežiūros priemonėse esantys chemikalai.

 Kaip gydyti sauskelnių bėrimus:

 1. Pakeisti sauskelnių rūšį
 2. Leisti kūdikio odelei kuo dažniau pakvėpuoti be sauskelnių
 3. Kūdikio užpakaliuką plaukite vandeniu, o jeigu nėra galimybės – drėgnomis servetėlėmis, kurių sudėtyje nėra alkoholio, sintetinių kvapų, nebalintos chloru, be losjonų, kenksmingų cheminių medžiagų ( sąrašą rasite puslapio apačioje)
 4. Prieš dėdami naujas sauskelnes, kūdikio odą patepkite apsauginiu kremu, tai apsaugos mažylio odą nuo lietimose su šlapimu ir išmatomis
 5. Užtenka kūdikį maudyti kartą per parą, jeigu oda labai sausa naudokite emolientus (natūralų aliejų ar pan.)
 6. Nenaudokite talko pudros – tai neapsaugo nuo sauskelnių bėrimo, bet gali skatinti odos pritrynimus ir odos sudirginimą
 7. Naudokite ne per mažas sauskelnes kūdikiui ir užsekite jas laisviau, kad būtų vietos papildomai oro cirkuliacijai

Paprastas sauskelnių bėrimas išgydomas per 3-4 dienas. Jeigu bėrimo priežastis alergija – jis praeis kai nebebus kontakto su alergenu. Jeigu per tiek laiko bėrimas nenurimsta, reikėtų kreiptis į medikus.

Sauskelnių bėrimas gali komplikuotis į bakterinį, grybelinį. Tokiu atveju nenaudokite jokių barjerinių kremų/tepalų, nepasitarę su medikais.

Šaltinis: Allergy UK – British Allergy Foundation

Kenksmingos medžiagos, kurios aptinkamos kitose servetėlėse: tetrasodium EDTA, Polyssorbate 20, Potassium Laureth Phosphate, PEG-40 hydrogenated Castor oil, Methylisothiazolinone, Malic Acid, Disodium EDTA, Benzyl alkohol.